BREDA - In een brandgang aan de Esserstraat in Breda is in de nacht van zaterdag op zondag een scooter uitgebrand. Een buurtbewoner begon zelf te blussen tot de brandweer er was. De politie onderzoekt of de brand is aangestoken en of hij verband houdt met de lange reeks branden in Princenhage en het Heuvelkwartier.

Buurtbewoner pakt de tuinslang

Het was rond twee uur 's nachts toen een buurtbewoner aan de Esserstraat vlammen zag in de brandgang. Hij belde de brandweer en wachtte niet af: met een tuinslang probeerde hij het vuur zelf al klein te houden. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse. Toen de brandweer arriveerde, namen de brandweerlieden het blussen van hem over. Het was de zoveelste keer in korte tijd dat in deze hoek van Breda een scooter in brand vloog.

Van de scooter bleef weinig over. Het vuur sloeg ook over op de klimop die tegen de muur naast de scooter groeide, en een groot deel daarvan ging verloren. Over schade aan de woningen zelf is niets bekendgemaakt.

Of de brand in Breda in de nacht van zaterdag op zondag is aangestoken, staat nog niet vast. De politie doet onderzoek naar de oorzaak. Daarbij wordt nadrukkelijk gekeken of deze scooterbrand past in het patroon van eerdere branden in dezelfde buurt.

Maanden van branden in Princenhage en Heuvel

Voor bewoners van Princenhage en het Heuvelkwartier komt het nieuws niet uit de lucht vallen. Al maanden gaan in deze wijken in Breda met regelmaat dingen in vlammen op. Meestal gaat het om mobiele toiletten van bouwplaatsen en om scooters. In september gingen in een en dezelfde nacht nog een auto, een dixi en een kliko in vlammen op, allemaal in hetzelfde deel van de stad. Ook de brand aan de Esserstraat ontstond midden in de nacht, net als veel eerdere branden in de wijk.

Begin oktober ging de politie ervan uit dat zo'n dertig van die branden mogelijk door dezelfde persoon of groep zijn gesticht. Wie daarachter zit, is nog altijd niet bekend. Een aanhouding is tot nu toe niet gemeld.

Of de scooter aan de Esserstraat bij die reeks hoort, moet het politieonderzoek uitwijzen. Tips over de branden in Princenhage en het Heuvelkwartier kunnen worden gemeld bij de politie via 0900-8844, of anoniem via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.